fbpx

Gra Hiszpańska 6v3

Gry Hiszpańskie stosuje bardzo często, jeśli pracuję z moją drużyną nad poprawą elementów pressingu, wyjścia z pressingu oraz zmiany centrum gry. Formy tych gier najlepiej odwzorowują sytuacje, które zdarzają się w rywalizacji meczowej do tego są na tyle “elastyczne” że możemy w zależności od potrzeby modyfikować ilość zawodników oraz zadania coachingowe. W tym wpisie zapraszam do Gra Hiszpańska 6v3.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 15′
  • Pole ćwiczenia: 15x15m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki
Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzieleni i ustawieni tak jak na animacji. Trzech zawodników z pola środkowego wbiega do pola gry 6v3. Zespół w przewadze ma zadanie utrzymać się przy piłce. Po wymianie minimum 3 podań – zwodnicy mogą podać piłkę do drugiego pola gry (podaniem muszą minąć pozostałych 3 zawodników ustawionych w środkowej strefie). Po podaniu na drugą stronę po pola gry wbiega kolejna trójka i stara się odebrać piłkę.

Wskazówki i Uwagi

Zawodnicy w obronie mają złożenia wychodzić do pressingu, a zawodnicy przy piłce muszą rozwiązywać sytuacje gry w przewadze, jak najdluzej utrzymując się przy piłce. Zmiana drużyn następuje po odbiorze piłki (odbiór piłki to wymiana podania w zespole broniącym). Zawodnicy po stracie piłki mają zadanie jak najszybciej podskoczyć do przeciwnika w celu odebrania piłki.

Coaching Points

Rywalizacja 1v1.

Zmiana centrum gry.

Przejście A/O - O/A.

Zmiana mentalna.

Pressing / Wyjście z pressingu.

Dziennik Trenera w wersji papierowej (książka)

78 stron gotowych szablonów.

30 szablonów (konspekt treningowy).

7 szablonów (sprawozdanie meczowe).

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping