fbpx

Gra Br+3v2 (faza bronienia + moment przejścia B-A)

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: 2x pole karne.

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Małe bramki.

Faza bronienia + moment przejścia B-A.

Gra 1v1 w bronieniu.

Obrona wysoka.

Szybki atak w momencie przejścia B-A.

Komunikacja zawodników.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzielni na dwa zespoły. Zadanie w fazie bronienia w której zawodnicy pracują nad momentem przejścia B-A. Zadaniem zawodników broniących jest przejąć piłkę, przeciąć linie podania lub strzału. Jeśli zawodnikom w bronieniu uda się przejąć piłkę natychmiast muszą przejść do ataku szybkiego, którego celem jest zakończenie akcji strzałem na bramkę. Całe zadanie rozpoczyna bramkarz, który jest przy piłce, czyli w fazie atakowania.

Wskazówki i Uwagi

Zawodnicy w atakowaniu w początkowej fazie gry grają w przewadze, natomiast zawodnicy w bronieniu uzyskują przewagę dopiero w fazie przejścia. Główne cele gry na których zawodnicy muszą się skupiać to szybkie przejście z fazy bronienia do fazy atakowania. Jest to ważny element ponieważ większość bramek zdobywa się poprzez szybkie rozegranie momentu przejścia B-A. Kolejny cel gry to gra 1v1 w bronieniu i prawidłowe ustawienie zawodników w grze obronnej. Ja w tym przypadku stosuje zawsze grę w bronieniu wysokim, jest to ryzykowne, ale jest to ryzyko akceptowalne.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping