fbpx

Fragment gry – podanie prostopadłe (killer pass).

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 15′ praca.
  • Pole ćwiczenia: Połowa boiska.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Tyczki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. (1) wymienia podania z partnerem B. (2) Po podaniu zwrotnym zawodnik z piłką zagrywa do zawodnika C, który bez przyjęcia piłki (3) podaje do zawodnika B i wbiega w pole karne. Zawodnik B jeśli opanuje piłkę – wykonuje podanie otwierające do bocznej strefy (4) w którą wbiega zawodnik D. Jego zadaniem jest dośrodkowanie piłki i zakończenie akcji przez zawodnika C (5).
Wskazówki i Uwagi

Myśląc o bronieniu, zawsze musisz myśleć o atakowaniu. Dlatego w późniejszej fazie tego zadania możesz dodać obrońców, których zadaniem jest odebranie piłki i przeprowadzenie jej przez jedną z 2 otwartych bramek lub wykonanie podania przez 3 środkową otwartą bramkę. Zachęcaj zawodników do gry jeden kontakt, ewentualnie 2. Wiem, że jest to nie naturalne, ale w tej strefie boiska chcemy maksymalnie jak to możliwe przyśpieszać grę. Jeśli zawodnicy złapią rytm ćwiczenia zdejmij stożki i niech sami łapią przestrzeń na boisku.

Punkty Coachingowe

Zawodnicy muszą być cały czas pod grą – zwracaj uwagę na ruch od i do piłki. Nie mogą się “przytulać” do stożków dlatego później zdejmij stożki i niech pracują bez. 

Każde podanie prostopadłe w tym ćwiczeniu musi być otwierające – na dobieg nie do nogi, zawodnik musi przyjąć piłkę w bocznej strefie boiska w pełnym biegu.

Ograniczamy kontakty dlatego ponieważ w strefie wysokiej chcemy przyśpieszać grę.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping