fbpx

Doskonalenie utrzymania się przy piłce oraz momentów przejścia B-A (pierwsze podanie).

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Doskonalenie utrzymania się przy piłce oraz momentów przejścia B-A (pierwsze podanie) Dropbox
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. (1) wykonuje podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie pola gry. (2) Po podaniu zawodnik wykonuje ćwiczenia ogólnorozwojowe. (3) Zawodnik przyjmuje piłkę kierunkowo i podaje do zawodnika ustawionego bo bocznym sektorze. (4) Zawodnik przyjmuje piłkę i slalomem przeprowadza ją na początek ćwiczenia. Uwaga: Zawodnicy w ćwiczeniach ogólnorozwojowych sami dobierają zadania. Wskazówka: Zwracaj uwagę na pracę bez piłki oraz komunikację.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice – podania według schematu na grafice. Cel zadania: Aktywacja zawodników i przygotowanie do części głównej treningu. Wskazówka: Zwracaj uwagę na pracę bez piłki oraz komunikację.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Pole gry podzielone na 4 części. Zadaniem zawodników w atakowaniu jest utrzymanie się przy piłce i po określonej ilości podań zmienić pole gry (zmiana centrum gry). Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odzyskać piłkę i w momencie przejścia z B-A muszą pierwszym podaniem po odzyskaniu zmienić pole gry (zmiana centrum gry). Uwaga: Zawodnicy, którzy sami są w polu gry (kwadrat) mogą dowolnie zmieniać ustawienie w kwadratach. W momentach przejścia w kwadracie zawsze musi zostać jeden zawodnik z drużyny zmieniającej pole gry. Wskazówka: Nie ograniczamy ilości kontaktów.

Opis ćwiczenia:

Gra zadaniowa, której celem w fazie atakowania jest utrzymanie się przy piłce – zmiana centrum gry i zakończenie akcji strzałem na bramkę. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odzyskanie piłki i zmiana centrum gry pierwszym podaniem po odzyskaniu piłki w momencie przejścia B-A.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping