fbpx

Doskonalenie gry w bronieniu w środkowej strefie boiska + moment przejścia B-A.

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką (1) wykonuje podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie (2) po podaniu zawodnik zmienia miejsce za linią podania wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zadanie wykonywane jest jednocześnie w dwóch grupach. Wskazówka: Zawodnicy sami dobierają sobie ćwiczenia ogólnorozwojowe. Trener zwraca uwagę na ruch od piłki i do piłki plus technikę podania (siła i kierunek).

Pole ćwiczenia: 15m x 15m.

Czas ćwiczenia: 15’

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odebrać piłkę i w momencie przejścia B-A wykonać podanie do Trenera. Uwaga: Zawodnicy w bronieniu są aktywni i wykonują pressing do zawodnika z piłką, jednocześnie asekurując się w defensywie. W tym zadaniu wymuszamy od zawodników w bronieniu ciągłego “pressowania” przeciwnika – zawodnicy nie kryją na “radar” tylko wchodzą w rywalizacje 1v1.

Pole ćwiczenia: Pole karne.

Czas ćwiczenia: 15’

Opis ćwiczenia:

Zadanie rozpoczyna bramkarz drużyny atakującej – wprowadza piłkę podaniem do strefy średniej. W strefie średniej zawodnicy w bronieniu wychodzą do aktywnego pressingu w celu odebrania piłki. Zawodnicy w bronieniu nie kryją strefą, tylko wychodzą do rywalizacji 1v1. W momencie przejścia z B-A zawodnicy zagrywają piłkę do bocznego sektora boiska i starają się zakończyć zadanie strzałem na bramkę. Zawodnicy w atakowaniu mają zadanie zdobyć bramkę. Uwaga: Wymagam od zawodników w strefie średniej dużej intensywności i “mocnego” podejścia do przeciwnika.

Pole ćwiczenia: Strefa średnia + 15 m ze strefy niskiej i wysokiej.

Czas ćwiczenia: 20’

Opis ćwiczenia:

Progresja poprzedniego ćwiczenia zawodnicy rywalizują w strefie średniej – zadania zawodników w bronieniu takie same jak w przednim ćwiczeniu – jednak zwracamy uwagę na podanie zdobywające po przejęciu w momencie przejścia B-A. Uwaga: Wycinamy narożniki, które zmuszają zawodników do wcinania się w pole karne.

Pole ćwiczenia: Strefa średnia + 15 m ze strefy niskiej i wysokiej.

Czas ćwiczenia: 20’

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping