fbpx

Doskonalenie faz przejściowych w grach małych i średnich.

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Doskonalenie faz przejściowych w grach małych i średnich Konspekt Dropbox
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzielni i ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką (1) wykonuje podanie piętro wyżej i po podaniu wykonuje ćwiczenia na drabince koordynacyjnej. (2) Zawodnik przyjmuje piłkę i wykonuje podanie po przekątnej, po podaniu wykonuje ćwiczenia ogólnorozwojowe po linii prostej. (3) Zawodnik przyjmuje piłkę kierunkowo i przeprowadza ją na początek zadania. Uwaga: Zadania na drabince koordynacyjnej oraz ogólnorozwojowe zawodnik dobiera sam.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy wykonują jednocześnie zadania stretchingu dynamicznego w kole do środka pola ćwiczenia + Moc z szybkością. Zawodnicy podzieleni na grupy według ilości (1) wyskok obunóż przez płotki (zawodnik zbiera moc i wyskakuje w górę – przeskakując płotek – nie skacze jak „żaba”) (2) kształtuje szybkość – sprint na odcinku 10-12m.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni w 2 grupach. Zawodnicy na zewnątrz z piłkami, w środku bez piłek. Zawodnicy w środku współpracują z zawodnikami ustawionymi na zewnątrz pola gry. Zawodnik z piłką narzuca piłkę ,a drugi zawodnik ją odgrywa. 1. Podanie prostym podbiciem P-LN, 2. Podanie wew. cz. stopy P-LN, 3. Gra głową. Praca 3’ i zamiana grup.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. W tym zadaniu chodzi o pracę zawodników w doskonaleniu momentu przejścia A-B / B-A. Zawodnicy w przypadku straty piłki muszą jak najszybciej wyjść do aktywnego pressingu w celu odzyskania piłki. Drużyna, która odzyskała piłkę ma zadanie przegrać piłkę do swojego pola gry i następuje zamiana ról w fazach gry. Wskazówka: Bramkarzy możemy dodać jako zawodników Neutralnych, którzy grają na zewnątrz pola gry.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Gra 5v5 gdzie celem jest doskonalenie momentu przejścia A-B / B-A. Zawodnicy w przypadku straty piłki muszą jak najszybciej wyjść do aktywnego pressingu w celu odzyskania piłki. Drużyna, która odzyskała piłkę ma zadanie przejść do ataku szybkiego i zakończyć zadnie na jedną z małych bramek. Wskazówka: Bramkarzy możemy dodać jako zawodników Neutralnych.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Gra Br+5v5+Br gdzie celem jest doskonalenie momentu przejścia A-B / B-A. Zawodnicy w przypadku straty piłki muszą jak najszybciej wyjść do aktywnego pressingu w celu odzyskania piłki. Drużyna, która odzyskała piłkę ma zadanie przejść do ataku szybkiego lub utrzymać piłkę grając na słabszą stronę przeciwnika i zakończyć zadnie strzałem na bramkę.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping