fbpx

Doskonalenie doskoku do przeciwnika z piłką – presja z celem odbioru piłki (strefa niska)

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Doskonalenie doskoku do przeciwnika z piłką - presja z celem odbioru piłki (strefa niska) Drobox
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni i ustawieni tak jak na animacji i grafice. Ich zadaniem jest gra na utrzymanie i zdobycie określonej ilości podań – po zdobyciu podań. drużyna przegrana otrzymuje “zadanie specjalne”. Liczbę podań określa trener, jeśli chodzi o moje wskazówki do tego ćwiczenia – jak widzicie jest to forma “dziadka” – więc już od początku należy kontrolować intensywność. Żeby to nie było “klepania do klepania” Również co zawsze powtarzam i zwracam uwagę w każdym ćwiczeniu to komunikacja. W tej grze dajemy pograć naszym zawodnikom, dlatego nie ograniczamy im ilości kontaktów oraz zachęcamy do gry 1v1. Uwaga: Część wstępna I jest w formie gry, ponieważ wszystkie zadania ogólnorozwojowe zawodnicy zrobią w stretchingu dynamicznym).

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy wykonują jednocześnie zadania stretchingu dynamicznego w kole do środka pola ćwiczenia. Po skończonej części dynamicznej zawodnicy kształtują szybkość w ćwiczeniu tak jak na grafice. Zawodnicy wykonują zadnie jednocześnie w każdym rzędzie. 1. Przeskok obunóż przez płotki. 2. Zdania na drabince koordynacyjnej – zawodnicy sami dobierają ćwiczenia. 3. Sprint 100% na odcinku 10-12m. Zawodnik do każdej próby musi być w pełni wypoczęty.

Opis ćwiczenia:

Technka podań w którym głównym punktem jest zagranie piłki linie wyżej. Po zagraniu i przyjęciu kierunkowym przez zawodnika wyprowadza on piłkę z pola gry i oddaje strzał na mała bramkę. Ćwiczenie wykonywane na dwie strony. Wskazówki: Ćwiczenie w formie ścisłej, jednak możesz je rozbudować o zakończenie z rywalizacją 1v1 dodając dodatkowego zawodnika. Ćwiczenie wymaga dokładności, nie chcę w tym ćwiczeniu, żeby to było tylko podawanie piłki, dlatego zwracaj uwagę na szczegóły i odpowiednie wykonanie ćwiczenia (ruch bez piłki, kontrola przestrzeni, komunikacja). Zmiany zawodników, zawsze o piętro wyżej.

Opis ćwiczenia:

Celem gry jest podskok pressingowy w celu odebrania piłki drużynie w fazie atakowania. W tym zadaniu interesują mnie tylko zawodnicy w fazie bronienia. Pole gry podzielone na dwie strefy (strefa 20m x 20m). W pierwszej strefie gra 4v2 – po wymianie określonej ilości podań, zawodnicy w fazie atakowania zmieniają centrum gry zagrywając piłkę do drugiej strefy, w tym momencie następuje doskok pressingowy zawodników, którzy wbiegają w pole gry z zewnątrz pola. Celem jest odbiór piłki kiedy zawodnicy w fazie bronienia odbiorą piłkę zagrywają ją do drugiej strefy boiska i następuje zamiana zadań wśród grup.

Opis ćwiczenia:

Grę rozpoczyna rywalizacja 1v1, po skończonej grze (akcja zakończona strzałem) Trener wprowadza drugą piłkę i mamy grę 2v1, po zakończeniu gry 2v1 – Trener wprowadza 3 piłkę i mamy grę 2v3. Celem gry jest gra w fazie bronienia, aktywny pressing i doskok pressingowy do przeciwnika w celu odebrania piłki. W momencie przejścia B-A zawodnicy przeprowadzają atak szybki zakończony strzałem na bramkę.

Obraz Luty

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping