fbpx
Doskonalenie bronienia w strukturze 1-4-3-3 z momentem przejścia ze strefy średniej do wysokiej + moment przejścia B-A.
Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
konspekt dropbox
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na 4 grupy, każda grupa ustawiona jest w narożniku. Zadanie polega na wymianie podań po linii prostej, a ćwiczenie ogólnorozwojowe do środkowych stożków, które tworzą wewnętrzny kwadrat.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. Wykonuje podanie do centrum pola gry. Zawodnicy wymieniają podanie – po wymianie podań jeden z zawodników zostaje w centrum pola gry, a drugi wybiega na początek pola gry (wymieniają się miejscami). Wariant II: Początkowy schemat jest taki sam, dodajemy tylko współpracę z dodatkowym podaniem i obiegnięciem stożka plus wybiegnięcie na pozycję. Wariant III: Cały schemat podania jest taki sam jak w wariancie II– zmieniamy tylko ostatnie podanie, które musi być podaniem górnym (zagranie z wyczuciem – dokładnie do zawodnika).

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Biali w atakowaniu – niebiescy w bronieniu. Couchingujemy tylko zawodników w bronieniu. Ich zadaniem jest przesuwanie i zabezpieczenie wolnych przestrzeni tak, żeby odzyskać piłkę i przejść do szybkiego ataku. Zawodnicy w atakowaniu mają zadanie przegrać piłkę do zawodników ustawionych w polu karnym. W polu karym mamy krycie 1v1.

Opis ćwiczenia:

Gra zadaniowa, której celem jest gra w fazie bronienia w strefie średniej. Zawodnicy w bronieniu muszą aktywnie wyjść do pressingu w celu odzyskania piłki, a w momencie przejścia B-A mają zadanie przegrać piłkę na słabszą stronę przeciwnika (zmiana centrum gry) lub przejść do ataku szybkiego i zakończyć zadanie strzałem na bramkę. Cel gry: Doskonalenie bronienia w środkowej strefie boiska z momentem przejścia B-A.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping