fbpx

Witam Trenerze! Dzisiaj mam dla Ciebie 1 z 20 gotowych konspektów treningowych dla piłki 11 osobowej

Konspekt | Budowanie wytrzymałości tlenowej w grach (tworzenie przewagi liczebnej – wybiegnięcie na pozycję).
Grafiki ćwiczeń z Konspektu | Budowanie wytrzymałości tlenowej w grach (tworzenie przewagi liczebnej – wybiegnięcie na pozycję).

Opis ćwiczenia

Rozgrzewka treningowa RAMP.

Cel: Przygotowanie zawodników do części głównej treningu.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy na określonym odcinku wykonują ćwiczenia rozgrzewki RAMP.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na poprawne wykonywanie ćwiczeń w rozgrzewce RAMP. Zadanie może być przeprowadzone w kilku organizacjach, żeby uniknąć przestojów.

Pole gry: odcinki 10m

Opis ćwiczenia

Gra Hiszpańska 5v3 akcent na fazę bronienia.

Cel: Kształtowanie wytrzymałości tlenowej + reakcja w fazie bronienia z momentem przejścia B/A.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice, boisko podzielone na 2 strefy. Zadaniem zawodników przy piłce jest kontrola i utrzymanie się przy piłce w momencie przejścia A/B zawodnicy muszą aktywnie podejść do pressingu w celu odzyskania piłki (zasada 5 sekund). Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i zmiana centrum gry podaniem do drugiej strefy.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na grę w fazie atakowania oraz reakcję w momencie przejścia A/B. Akcent na szukanie przestrzeni oraz tworzenie przewagi i linii podania. W strefie gry zawsze musi być rywalizacja 5v3, więc zawodnicy po zmianie centrum gry, zmieniają też ustawienie.

Pole gry: 30m x 30m.

Opis ćwiczenia

Gra falowa 1v1, 2v1, 2v3, 4v3.

Cel: Kształtowanie wytrzymałości tlenowej + akcent na fazę bronienia.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na 2 grupy. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i zakończenie zadania strzałem na bramkę. Zadaniem zawodników w atakowaniu jest zaatakowanie bramki przeciwnika i zakończenie zadania strzałem na bramkę.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na intensywność ćwiczenia oraz grę w fazie atakowania oraz w momencie przejścia A/B. Przejścia zawodników muszą być płynne, żeby zachować intensywność ćwiczenia. Wyznaczamy zawodnikom kierunek atakowania.

Pole gry: 2x pole karne

Opis ćwiczenia

Gra Br+6v6+Br+6N – tworzenie przewagi liczebnej – wybiegnięcie na pozycję. 

Cel: Kształtowanie wytrzymałości tlenowej.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na 3 grupy. Zadaniem zawodników w atakowaniu jest wymiana określonej ilości podań i szukanie podania otwierającego do wybiegającego zawodnika z pola gry, który musi zakończyć zadanie strzałem na bramkę. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i zakończenie zadania atakiem szybkim na bramkę ze strzałem.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na intensywność ćwiczenia oraz grę w fazie atakowania oraz w momencie przejścia A/B. Akcentujemy wybiegnięcie na pozycję do podania otwierającego. Przejścia zawodników muszą być płynne, żeby zachować intensywność ćwiczenia. Wyznaczamy zawodnikom kierunek atakowania.

Pole gry: połowa boiska.

Wzorcowe konspekty treningowe dla piłki 11osobowej | STYCZEŃ 2023

Jeśli jesteś Trenerem piłki nożnej i pracujesz przy grupach 11osobowych to ten zbiór konspektów jest dla Ciebie. Styczeń jest okresem przygotowawczym w piłce nożnej – jest to najważniejszy okres, więc zainspiruj się i trenuj razem z Akademią! Materiał składa się z 16 konspektów treningowych, które są podzielone na 4 mikrocykle oraz bonusowe 4 konspekty treningowe dla stałych fragmentów gry!

16 gotowych konspektów treningowych.

Bonus 4 konspekty dla SFG.

80 ćwiczeń treningowych.

Konspekt treningowy w formie PDF oraz DOC (do edycji).

Grafika i Animacja ćwiczeń treningowych.

Inspiracja.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping