fbpx

Witam Trenerze! Dzisiaj mam dla Ciebie konspekt dla piłki 11osobowej. Odbiór piłki w środkowej strefie boiska z przejściem do ataku szybkiego (moment przejścia B/A).

Trening przygotowany jest pod ustawienie 1-3-5-2 gdzie przeciwnik gra w ustawieniu 1-3-5-2. Pod ten trening nakładam system na system – wycinam fragment gry tak jak na poniższej grafice. Wycięty fragment gry jest dla mnie bazą do stworzenia konspektu. Takie rozwiązanie stwarza mi środowisko treningowe, zdarzeń, które mogą wystąpić w meczu.

1-3-5-2 na 1-3-5-2 – baza do powstania konspektu treningowego.

Konspekt | Bronienie w strefie średniej atak szybki w momencie przejścia BA 1-3-5-2 na 1-3-5-2.
Grafiki ćwiczeń z Konspektu | Bronienie w strefie średniej atak szybki w momencie przejścia BA 1-3-5-2 na 1-3-5-2.

Opis ćwiczenia

Rozgrzewka treningowa RAMP.

Cel: Przygotowanie zawodników do części głównej treningu.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy na określonym odcinku wykonują ćwiczenia rozgrzewki RAMP.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na poprawne wykonywanie ćwiczeń w rozgrzewce RAMP. Zadanie może być przeprowadzone w kilku organizacjach, żeby uniknąć przestojów.

Pole gry: odcinki 10m

Opis ćwiczenia

Gra 3v3+zewnętrzni – atak szybki (B/A) – 2 organizacje. 

Cel: Odbiór piłki + atak szybki.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Boisko podzielone na 3 strefy. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką, który po wymianie podań wprowadza piłkę do pola gry. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i zakończenie zadania atakiem szybkim z zakończeniem strzałem na 1 z 4 bramek. Zadaniem zawodników przy piłce jest utrzymanie i przegranie piłki z wykorzystaniem zawodników w środkowej strefie do kolejnej strefy. 

Wskazówki i korekta: Zawodnicy zewnętrzni bez zmian, zmieniają się tylko zawodnicy środkowi.

Pole gry: 20m x 20m.

Opis ćwiczenia

Gra falowa Br+3v3+Br+2N. 

Cel: Odbiór piłki + atak szybki.

Przebieg, ograniczenia: Zadanie rozpoczyna bramkarz, otwarciem gry do pola rywalizacji. Zadaniem zawodnika broniącego jest odbiór piłki i przejście do ataku szybkiego z zakończeniem zadania strzałem na bramkę. Zadaniem zawodnika atakującego jest zdobycie gola na bramkę przeciwnika.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na współpracę z zawodnikami N. Z zawodnikami N, można grać tylko w momencie przejścia B/A. W momencie przejścia znika strefa gry. Po zakończonym zadaniu rywalizujące drużyny schodzą z boiska i kolejną grę rozpoczyna drużyna, która zdobyła bramkę (nagroda).

Pole gry: Pole rywalizacji 20m x 20m.

Opis ćwiczenia

Gra zadaniowa Br+8v8+Br+2N.

Cel: Obrona w strefie wysokiej (baza 4) – aktywny pressing.

Przebieg, ograniczenia: : Wyznaczamy środkową strefę boiska w której zwracamy uwagę na odbiór piłki. Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odebrać piłkę w środkowej strefie boiska i przejść do ataku szybkiego na bramkę przeciwnika przy współpracy z zawodnikami N. Zawodnicy atakujący mają zadanie zdobyć gola na bramkę przeciwnika – nie mogą współpracować z zawodnikami N.

Wskazówki i korekta: Z zawodnikami N, można grać tylko w momencie przejścia B/A. Zwracamy uwagę zawodnikom na odbiór piłki w strefie średniej, drużyna atakująca nie może wyprowadzić piłki ze strefy średniej. Jeśli drużyna atakująca wyprowadzi piłkę ze strefy średniej zdobywa punkt.

Pole gry: Całe boisko.

Wzorcowe konspekty treningowe dla piłki 11osobowej | STYCZEŃ 2023

Jeśli jesteś Trenerem piłki nożnej i pracujesz przy grupach 11osobowych to ten zbiór konspektów jest dla Ciebie. Styczeń jest okresem przygotowawczym w piłce nożnej – jest to najważniejszy okres, więc zainspiruj się i trenuj razem z Akademią! Materiał składa się z 16 konspektów treningowych, które są podzielone na 4 mikrocykle oraz bonusowe 4 konspekty treningowe dla stałych fragmentów gry!

16 gotowych konspektów treningowych.

Bonus 4 konspekty dla SFG.

80 ćwiczeń treningowych.

Konspekt treningowy w formie PDF oraz DOC (do edycji).

Grafika i Animacja ćwiczeń treningowych.

Inspiracja.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping