fbpx

Małe gry

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Pole gry podzielone na 2 strefy. Zawodnicy w pierwszej strefie grają na utrzymanie 3v3. Po określonej ilości podań, zawodnik z piłka jeśli ma możliwość zagrywa piłkę prostopadłą do wybiegającego na pozycję partnera w drugą strefę gry. Za piłką do drugiej strefy wbiega 2 zawodników białych i 2 zawodników niebieskich. Gra 3v3 toczy się dalej.

Wskazówki | Uwagi:

Zwracaj uwagę na aktywność zawodników, cały czas muszą szukać wolnych przestrzeni. Podanie do drugiej strefy zawsze musi być prostopadłe / otwierające. Trener określa po jakiej ilości podań można uwolnić zawodnika do drugiej strefy.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na 2 zespoły. W wyznaczonym polu jest gra 3×3. Na bokach placu gry ustawieni są zawodnicy Neutralni. Zawodnicy grający w polu grają z Neutralnymi N na 1 kontakt.

Wskazówki | Uwagi:

Ważnym elementem jest tutaj współpraca zawodników w polu z zawodnikami Neutralnymi. W celu zwiększenia intensywności ustalmy liczbę kontaktów np. 3. W momencie przejęcia piłki dodajmy limit czasu potrzebny na finalizację akcji strzałem np. 6 sekund. W samej grze zadaniem zawodników jest utrzymanie się przy piłce i współpraca, czyli ruch od piłki do piłki oraz mobilność.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Podzieleni na 2 grupy ŻÓŁTY i NIEBIESKI. Zawodnicy są w defensywie, ich zadaniem jest odzyskanie piłki w grze 4v4. Natomiast zawodnicy grają na utrzymanie na zewnątrz pola – po każdym zagraniu do partnera muszę obiec tyczkę/pachołek. w momencie odzyskania piłki muszą się utrzymać przy piłce i wyprowadzić ją podaniem na zewnątrz pola, a swoim pressingiem utrudniają to zadanie. W animacji wyprowadzili piłkę i są w tym momencie drużyną atakującą, natomiast jeśli w pressingu odzyskali by piłkę muszą również ̇wyprowadzić ją na zewnątrz pola.

Wskazówki | Uwagi:

Zawodnicy maja dowolność kontaktów, ewentualnie w późniejszej fazie możecie im zmniejszać kontakty. Pilnujcie zė by nie powiększali pola gry, bo zawodnicy mają tendencje, nie stania na linii pola tylko przy tyczce lub pachołku. Cały czas pompujcie tempo i pamiętajcie o obieganiu pachołka. Jeśli piłka wypadnie za pole gry to nie biegną za nią tylko Wy wznawiacie grę podaniem piłki do pola gry. Zwracajcie uwagę na zmiany centrum gry, zė by zawodnicy szukali wolnych przestrzeni, żeby był cały czas ruch i zė by się nie zamykali jak ja to mówię w stożku. MUSZĄ BYĆ CAŁY CZAS MOBILNI. Natomiast zawodnicy w środku pola pracują kompaktowo, blisko siebie cały czas przesuwając i zawężając pole gry.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Zadaniem zawodników jest gra na utrzymanie z wykorzystaniem zawodników Neutralnych. Praca 3′ – Odpoczynek aktywny 2′.

Wskazówki | Uwagi:

Możemy ograniczyć ilość kontaktów zawodnikom – np. Neutralny gra 2 kontakty – Zawodnicy w środku pola gra dowolna, jeśli chodzi o pracę zawodników to nie ograniczałbym im ilość i kontaktów, lepiej zė by ich praca była bardziej naturalna. Zawodnicy po odzyskaniu piłki maja zadanie w pierwszej piłce rozegrać piłkę do zawodników N ustawionych na zewnątrz pola, a zawodnicy, którzy stracili piłkę muszą natychmiast podskoczyć do pressingu.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak ja na animacji. Ćwiczenie rozpoczynają na sygnał START – wykonują sprint i obiegają bramkę. Otrzymują podanie od trenera i rozpoczyna się rywalizacja 1v1.

Wskazówki | Uwagi:

Zawodnicy mają wolny wybór jeśli chodzi o wybór bramki na którą atakują. Zwracamy uwagę na ruch do piłki, na podejście do zawodnika. Zawodnicy nie mogą oddawać strzału po otrzymaniu podania, muszą wchodzić w drybling.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Zawodnik z boku zagrywa piłkę do partnera, który przyjęciem kierunkowym wybiega ze strefy. Po za strefa zawodnicy rywalizują 1v1. Celem zawodnika w ofensywie jest zdobycie bramki, natomiast zawodnik w defensywie po przejęciu piłki ma zadanie wprowadzić piłkę do strefy.

Wskazówki | Uwagi:

Zwracamy uwagę na przyjęcie kierunkowe zawodników. Może my ograniczyć czas zakończenia akcji strzałem – wszystko w zależność i od wieku zawodników. Wprowadzamy również dwa warianty pracy zawodników – przeciwnik wbiegający jest zawodnikiem biernym/półaktywnym oraz drugi wariant – przeciwnik wbiegający jest zawodnikiem grającym na 100%.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na 2 drużyny. Aktywność 1: Zawodnik biały wprowadza piłkę do pola ćwiczenia i podaje do swojego partnera. W tym samym czasie do pola ćwiczenia wbiega zawodnik niebieski – mamy grę 2v1. Aktywność 2: Po strzale na bramkę lub po opuszczeniu przez piłkę boiska, trener zagrywa piłkę do drugiego zawodnika niebieskiego i gra jest kontynuowana w rywalizacji 2v2 do bramki lub opuszczenia przez piłkę boiska.

Wskazówki | Uwagi:

Pole ćwiczenia 15x20m. Musicie pamiętać, że druga piłka, którą zagrywacie jest dla zawodników, którzy pierwsi stracili bramkę. Piłkę zagrywacie zaraz po bramce, zė by zawodnicy przeszli do następnej fazy gry (zmiana mentalna). Po stracie piłki zawodnicy muszą przejść natychmiast do pressingu na piłkę. Można tutaj zastosować zasadę 5 sekund.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik z piłką – wprowadza ją w pole ćwiczenia i wchodzi w rywalizację 1v1 z przeciwnikiem.

Wskazówki | Uwagi:

Zadaniem zawodników jest wyprowadzenie piłki z pola ćwiczenia. Musisz zwrócić uwagę zawodnikom na szybki doskok do piłki po stracie piłki.

Opis ćwiczenia:

Liczba graczy i wielkość ronda powinny być dostosowane do poziomu umiejętność i zespołu. Na początku 4v2 lub 5v2 (z neutralnym). Forma gry tak jak w tradycyjnym “dziadku”. Jedyna różnica polega na tym, zė gracze, którzy są w posiadaniu piłki, mają dwa cele: 1. Wykonać określoną liczbę podań (np.10). 2. Wybić piłkę znajdującą się na środku pola ćwiczenia. Natomiast nas w tym ćwiczeniu interesuje gra zawodników w defensywie, czyli aktywna praca w obronie oraz kontrola przestrzeni i odległość i pomiędzy obrońcami. Ich celem jest odzyskanie piłki i obrona piłki w centrum pola gry. W sytuacji przejęcia piłki ich zadaniem jest wyprowadzenie piłki z pola gry.

Wskazówki | Uwagi:

Możemy utrudnić zadanie i wprowadzić ograniczoną liczbę kontaktów. Pole ćwiczenia musimy dostosować do ilość i zawodników. Zamiast wyprowadzenia piłki po odbiorze – ustawiamy 4 bramki i zawodnicy muszą zdobyć bramkę lub wyznaczamy 4 punkty do których muszą wprowadzić w piłkę.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na animacji. Zadanie wykonywane jest równocześnie na dwie strony. Zadanie rozpoczyna zawodnicy z piłkami, którzy wykonują podanie do partnerów ustawionych na boku pola ćwiczenia, a ci przyjmują piłkę kierunkowo i odgrywają piłkę do zawodnika ustawionego po przeciwnej stronie, po czym następuje rywalizacja 1v1 .

Wskazówki | Uwagi:

Zadaniem atakujących jest wygranie pojedynku 1v1 i zdobycie bramki, zadaniem broniących odebranie piłki i zaatakowanie na przeciwną bramkę. Zmiany ćwiczących w grupach w kolejność i: A-B-C | A2-B2-C2. Czas ćwiczenia lub ilość powtórzeń określa trener prowadzący.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. Zawodnicy niebiescy (ofensywni) oraz biali (defensywni) dwie grupy z piłkami. Zawodnicy niebiescy mają zadanie utrzymywać się przy piłce i zdobywać punkty wykonując podania przez aktywną bramkę. Aktywna bramkę tworzą zawodnicy defensywni (biali) którzy współpracują ze sobą wykonują podania i aktywnie zmieniają swoją pozycję na polu gry.

Wskazówki | Uwagi:

Zadanie jest w formie małej gry i jak widzisz jest to rozbudowane ćwiczenie gdzie bazą jest popularny “dziadek”. Zwracaj uwagę swoim zawodnikom na intensywność i aktywność, szczególnie u zawodników białych. Zawodnicy biali określają poziom trudności, im szybciej i aktywniej zmieniają swoje miejsce – tym trudniej zawodnicy niebiescy mają żeby zdobywać punkty. Najważniejszym coaching points są intensywność i aktywność. Cały czas buduj swoich zawodników, żeby byli pod grą. 

Opis ćwiczenia:

Gra w wyznaczonym polu, bramkę zawodnicy mogą zdobyć po wymianie podania z zawodnikiem N (na ścianę). Drużyna, która zdobędzie bramkę, rozpoczyna grę od swojej bramki. Na własnej połowie kryjemy 1v1.

Wskazówki | Uwagi:

  • Zamiast dwóch zawodników za bramką, możesz wprowadzić po 1 zawodniku dla każdego zespołu.
  • Zawodnik z boku może wejść do gry, jeżeli wprowadzi piłkę pierwszym kontaktem, tworząc przewagę 3v2.
  • Zawodnik z przeciwnego box’u może wejść w pole gry (w momencie dośrodkowania) tworząc przewagę 3v2.
  • Zawodnik ze strefy obrony może wejść w pole gry, jeśli wykona podanie do bocznego zawodnika lub wprowadzi piłkę samodzielnie do box’u przeciwnika.
  • Ograniczaj czas na zdobycie bramki od momentu przekroczenia piłki przez połowe.

Opis ćwiczenia:

Wyjście z cienia, jest zadaniem zawodnika bez piłki. Swoim ruchem musi stworzyć bezpieczną line podania pomiędzy podającym, a adresatem podania. To zawodnik wybiegający na pozycję wymusza swoim ruchem podanie, ale w taki sposób, żeby zminimalizować ryzyko utraty piłki.

Wskazówki | Uwagi:

Zawodnicy muszą unikać ustawienia w linii ZAWODNIK – PRZECIWNIK – GRACZ Z PIŁKĄ. Wybiegnięcie na pozycje jest uwarunkowane sytuacją na boisku, może być wbiegnięcie w wolną strefę, ustawienie się zawodnika w przestrzeni pomiędzy zawodnikami broniącymi. Jednak wszystko zależy od zawodnika i jego poczucia timingu, on sam musi wiedzieć kiedy najlepiej wbiec w strefę, żeby zespół miał najlepsze korzyście z tego.

Baza Ćwiczeń Treningowych to nowy materiał zawierający ćwiczenia treningowe, które w znaczy sposób poprawią Twoja pracę – nie musisz już szukać ćwiczeń w Internecie, miej je wszystkie pod ręką.

Codziennie 6 nowych ćwiczeń treningowych.

Ćwiczenia w 6 grupach treningowych (Rozgrzewka, Pass&Movement, Małe Gry, Gry Zadaniowe, Gry i Zabawy, Trening na Hali)

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp).

Animacja każdego ćwiczenia (kod QR) (animacja w programie Unicoach).

Shopping cart

0

No products in the cart.