fbpx

Pass&Movement

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Wydawać się może, że jest to proste ćwiczenie – zagraj – przyjmij. Jednak jesli będziemy zwracać uwagę na szczegóły, na odpowiednie przyjęcie piłki, timing, wyjście na pozycję to już ćwiczenie nabiera trudności. Nie będę opisywać schematu ćwiczenia, bo widać na animacji, ale uczulam na zwracanie uwagi na detale.

Wskazówki | Uwagi:

Podanie i przyjęcie piłki wew.cz.stopy. Każde przyjęcie musi być kierunkowe i przygotowujące zawodnika do dalszej części ćwiczenia (podania). Zawodnicy muszą wyczuć timing, jeśli chodzi o podanie i wyjście na pozycję – nie może być podania na plecy. Zwracajcie olbrzymią uwagę na komunikację pomiędzy partnerami. Cały czas tez ̇muszą mieć kontakt wzrokowy “piłka – partner” Jeśli macie już ̇doświadczona drużynę to dla utrudnienia niech grają na 1 kontakt. Ćwiczenie możesz stosować w części wstępnej zajęć jako podtrzymanie rozgrzewki. Zawodnicy w tym ćwiczeniu muszą być cały czas w ruchu – nie mogą być bierni – pilnujcie zasady – zagranie i wyjście na pozycję oraz na ruch zawodnika do piłki i od piłki.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na grafice. Sekwencja zadań według schematu. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik z piłką, który wymienia podanie z graczem w środku pola i zagrywa piłkę do zawodnika ustawionego piętro wyżej. Zawodnik zagrywa ponownie do zawodnika w środku pola, a on gra piętro wyżej do partnera, który wymienia podanie z zawodnikiem i wybiega na pozycje, po przejęciu piłki slalomem przeprowadza piłkę na początek ćwiczenia. Zadanie wykonywane na dwie strony.

Wskazówki | Uwagi:

Zwracaj uwagę zawodnikom na ciągły ruch i pracę zawodników. Podania z przyjęciem lub bez przyjęcia piłki. Możesz określić sposób prowadzenia piłki slalomem.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na grafice. W dzisiejszym ćwiczeniu zawodnicy maja zadania kompleksowe. Zawodnicy w ataku (przy piłce) mają zadanie przenieść centrum gry na drugą stronę pola ćwiczenia. Zawodnicy w centrum pola (gracze defensywni) mają zadanie przejąć piłkę. Wskazane jest stosowanie tego ćwiczenia we wstępnej część i treningu, ale można je również ̇ zastosować w część i głównej, ale wtedy musisz dopasować je do celu szkolenia (coaching points). Łącznie mamy 9 pól (jak na rysunku), małe pola o wymiarach około 2x2m. W każdym z tych pól znajduje się gracz. W grze wykorzystujemy 3 piłki.

Wskazówki | Uwagi:

Gracze poruszają się swobodnie w swoich polach gry i nie mogą ich opuścić. W tym ćwiczeniu nie zwracam uwagi na pracę całej 4 zawodników w linii obrony, tylko bardziej indywidualnie, a na pewno zwracamy uwagę na współpracę zawodników w parze – traktujemy ich jako parę środkowych obrońców. Kontroluj ich ruch do piłki – łamanie linii, wyjście do przodu – jeśli jakiś obrońca zdecyduje się wyjść do przodu to partner musi pamiętać o asekuracji. Jednak w tym ćwiczeniu chcemy, zė by zawodnicy w obronie nie łamali linii tylko kontrolowali swoje zachowania. Zawodnicy w ofensywie muszą kontrolować podania, zė by nie było sytuacji gdzie zawodnik otrzymuje dwa podania piłki. Zawodnicy musza szukać miejsca do podania prostopadłego dlatego mogą zagrywać piłkę pomiędzy strefami gry w jednej linii.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Doskonalenie podania wg prostego układu, zawodnicy doskonalą różne formy podań.

Wskazówki | Uwagi:

Trener egzekwuje precyzje wykonania elementów technicznych oraz poruszanie się zawodników od i do piłki, musicie zwracać uwagę na szczegóły i korygować. Zawodnicy muszą być cały czas pod grą.

Opis ćwiczenia:

Wariant 1 (forma ścisła): Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik A, który podaje do B. Zawodnik B wymienia podania z C i wybiega na pozycje do bocznej strefy boiska. Zawodnik B podaje prostopadle do bocznej strefy. Po podaniu prostopadłym zawodnik B wbiega w pole karne (omija tyczkę) i finalizuje akcję ofensywną. Wariant 2 (+obrońca): Ustawienie zawodników oraz schemat rozegrania taki sam jak w wariancie 1. Uzupełniamy tylko skład o zawodnika grającego w obronie. Zawodnik po podaniu prostopadłym wbiega w strefę konfliktu i wchodzi w rywalizację 1v1.

Wskazówki | Uwagi:

Zawodnik w defensywie w sytuacji odzyskania piłki wyprowadza ją z pola karnego. Druga opcja możemy dodać mała bramkę i po odbiorze musza skończyć akcje strzałem na bramkę lub gra na 1 bramkę i mamy fazę przejścia A/O – O/A. Zawodnicy są w ciągłym ruchu ,podania wew.cz.stopy. Musza cały czas się komunikować i kontrolować przestrzeń. Przyjęcie zawodnika w strefie przyjęcia musi być kierunkowe – przygotowujące zawodnika do szybkiego wyjścia ze strefy. Możemy również ̇dodać 2 obrońców w celu budowania pewność i siebie i kreatywności w grze 2v1 lub 2v2 gdzie wsparcie ofensywne daje zawodnik, który podawał piłkę do strefy podania. Zmiany zawodników: A-B-C-A-itd. w 2 wariancie A-B-C-D-A-itd.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Wydawać się może , zė proste ćwiczenie – zagraj – przyjmij. Jednak jeśli będziemy zwracać uwagę na szczegóły, na odpowiednie przyjęcie piłki, timing, wyjście na pozycję to już ćwiczenie nabiera trudności. Nie będę opisywać schematu ćwiczenia, bo widać na animacji, ale uczulam na zwracanie uwagi na detale. 

Wskazówki | Uwagi:

Podanie i przyjęcie piłki wew.cz.stopy. Każde przyjęcie musi być kierunkowe i przygotowujące zawodnika do dalszej część i ćwiczenia (podania). Zawodnicy muszą wyczuć timing ,jeśli chodzi o podanie i wyjście na pozycję – nie może być podania na plecy. Zwracajcie olbrzymia uwagę na komunikację pomiędzy partnerami. Cały czas tez ̇muszą mieć kontakt wzrokowy “piłka – partner” Jeśli macie już ̇doświadczoną drużynę to dla utrudnienia niech grają na 1 kontakt. Ćwiczenie możecie stosować w części wstępnej zajęć jako podtrzymanie rozgrzewki. Zawodnicy w tym ćwiczeniu muszą być cały czas w ruchu – nie mogą być bierni – pilnujcie zasady – zagranie i wyjście na pozycje oraz na ruch zawodnika do piłki i od piłki.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. Dwaj gracze po bokach poza kwadratem pracują aktywnie, wprowadzając piłkę do pola ćwiczenia oraz dwóch gracz wewnątrz pola ćwiczenia. Celem tego ćwiczenia jest próba przenoszenia piłki (zmiana centrum gry) z jednej strony na drugą tyle razy, ile to możliwe w danym czasie, przechodząc przez ofensywnego gracza na środku.

Wskazówki | Uwagi:

Żeby osiągnąć cel, ofensywny gracz w środku pola musi zrozumieć, że najważniejsze jest, aby nie stracić piłki, więc za każdym razem, gdy zauważy , zė jest w pobliżu zawodnik broniący i ma zawodnika na swoich plecach bez możliwości zmiany kierunku gry, lepszym rozwiązaniem jest gra piłki wstecznej do partnera, który daje mu wsparcie defensywne, po zagraniu wstecznym stara się zgubić obrońcę i stworzyć sobie możliwość zmiany CG. Nigdy nie powinien próbować zawracać, gdy ma przeciwnika na plecach, ponieważ ̇obrońca z łatwością odbierze piłkę, dlatego ważne jest, aby być w ciągłym ruchu, aby zawodnik znajdujący się w środku mógł przyjąć piłkę, a następnie, dokonać zmiany CG. Możemy również ̇ograniczyć ́ liczbę kontaktów z piłką zgodnie z poziomem technicznym drużyny.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik z piłką – podaniem do zawodnika N ustawionego w środku pola. Zawodnik N gra na 1 kontakt – piłkę wsteczna, następnie zmienia centrum gry zagrywając piłkę linię dalej. Zawodnik przyjmuje piłkę i zagrywa do partnera ustawionego po lewej stronie. Po otrzymaniu zawodnik rozpoczyna ćwiczenie od początku.

Wskazówki | Uwagi:

Staraj się, zė by każde podanie było na 1 kontakt. Jak jest już ̇przyjęcie to niech będzie kierunkowe, które przygotuje piłkę do dalszego podania. Jest to ćwiczenie typu pass&movement, więc zwracaj uwagę na siłę i kierunek podania oraz płynność ćwiczenie. Postawa zawodnika musi być zawsze otwarta, więc na to tez ̇ zwracaj uwagę.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na grafice. W dzisiejszym ćwiczeniu zawodnicy maja zadania kompleksowe. Zawodnicy w ataku
(przy piłce) mają zadanie przenieść centrum gry na drugą stronę pola ćwiczenia. Zawodnicy w centrum pola (gracze
defensywni) mają zadanie przejąć piłkę. Wskazane jest stosowanie tego ćwiczenia we wstępnej części treningu, ale można je
również ̇ zastosować w części głównej, ale wtedy musisz dopasować je do celu szkolenia (coaching points). Łącznie mamy 9
pól (jak na rysunku), małe pola o wymiarach około 2x2m. W każdym z tych pól znajduje się gracz. W grze wykorzystujemy 3
piłki.

Wskazówki | Uwagi:

Gracze poruszają się swobodnie w swoich polach gry i nie mogą ich opuścić. W tym ćwiczeniu nie zwracam uwagi na pracę całej 4 zawodników w linii obrony, tylko bardziej indywidualnie, a na pewno zwracamy uwagę na współpracę zawodników w parze – traktujemy ich jako parę środkowych obrońców. Kontroluj ich ruch do piłki – łamanie linii, wyjście do przodu – jeśli jakiś obrońca zdecyduje się wyjść do przodu to partner musi pamiętać o asekuracji. Jednak w tym ćwiczeniu chcemy, zė by zawodnicy w obronie nie łamali linii tylko kontrolowali swoje zachowania. Zawodnicy w ofensywie muszą kontrolować podania, żeby nie było sytuacji gdzie zawodnik otrzymuje dwa podania piłki. Zawodnicy musza szukać miejsca do podania prostopadłego dlatego mogą zagrywać piłkę pomiędzy strefami gry w jednej linii.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Doskonalenie podania wg prostego układu, zawodnicy doskonalą różne formy podań.

Wskazówki | Uwagi:

Trener egzekwuje precyzje wykonania elementów technicznych oraz poruszanie się zawodników od i do piłki, musicie zwracać uwagę na szczegóły i korygować. Zawodnicy muszą być cały czas pod grą.

Opis ćwiczenia:

Wyjście z cienia, jest zadaniem zawodnika bez piłki. Swoim ruchem musi stworzyć bezpieczną linę podania pomiędzy podającym, a adresatem podania. To zawodnik wybiegający na pozycję wymusza swoim ruchem podanie, ale w taki sposób, zė by zminimalizować ryzyko utraty piłki. Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Zawodnik z piłką po krótkim prowadzeniu podaje piłkę do współpartnera, który odgrywa piłkę. W tym samym czasie trzeci zawodnik wybiega na pozycję, otrzymując podanie.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Rozpoczyna zawodnik z piłką – wykonuje podanie do partnera ustawionego po
przeciwnej stronie. Zawodnik wykonuje ruch do piłki (przyjmuje) – następnie rozgrywa piłkę po przekątnej do partnera – który
gra na ścianę i zagrywa piłkę zwrotną do partnera, który wbiega na pozycję – kolejne pytanie jest prostopadłe do kolejnego
zawodnika, który po wyjściu na pozycję wykonuje podanie otwierające – prostopadłe do partnera, który wchodzi w
rywalizację 1v1 z obrońcą.

Wskazówki | Uwagi:

Zawodnicy każde przyjęcie piłki – zagranie na 1 kontakt muszą poprzedzić wyjściem na pozycję – zwracaj uwagę na ich pracę od piłki i do piłki. Zawodnicy mogą przyjąć piłkę i zagrać do partnera, ale jak już “załapią” ćwiczenie to buduj ich, zė by grali na 1 kontakt. Zwracaj tez ̇ uwagę na komunikacje. Obrońca, ma zadanie wymuszać ruch zawodnika. Ściągamy również stożki i z placu gry (na boisku nie ma stożków) – dzięki temu, będziemy mogli pracować nad kontrolą przestrzeni i zachowywaniem odległości naszych zawodników w naturalny sposób. Gra toczy się na 1 bramkę, więc zawodnik defensywny po przejęciu piłki ma zadane zdobyć gola.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na animacji i grafice. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik z piłką (pozycja 9) – podaje piłkę do partnera ustawionego na pozycji 8. Po przyjęciu piłki zawodnik podaje piłkę do swojego partnera ustawionego w bocznej strefie boiska. Zawodnik krótko prowadzi piłkę i zagrywa do partnera ustawionego wyżej. Po podaniu zawodnik (pozycja 3) wybiega na pozycję – obiegając partnera za plecami. Po przyjęciu piłki dośrodkowuje ją w pole karne. Ćwiczenie kończy zawodnik w polu karnym (pozycja 9).

Wskazówki | Uwagi:

Zwracamy uwagę zawodnikom na ruch od i do piłki. Jeśli jest okazja to zawodnicy muszą grać na jeden kontakt. Ćwiczenie jest proste, więc również zwracajcie uwagę na siłę i kierunek podania. Możesz dodać obrońców i wprowadzić grę 1v1 w polu karnym.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na animacji i grafice. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik z piłką (pozycja 9) – podaje piłkę do partnera ustawionego po przeciwnej stronie (pozycja 8). Po przyjęciu piłki zawodnik podaje piłkę do swojego partnera ustawionego w bocznej strefie boiska (pozycja 3 lub 2). Zawodnik krótko prowadzi piłkę i zagrywa do partnera ustawionego wyżej (pozycja 7 lub 11). Zawodnik wybiega na pozycję. Po przyjęciu piłki przeprowadza ją na początek ćwiczenia.

Wskazówki | Uwagi:

Zwracamy uwagę zawodnikom na ruch od i do piłki. Jeśli jest okazja to zawodnicy muszą grać na jeden kontakt. Ćwiczenie jest proste, więc również zwracajcie uwagę na siłę i kierunek podania.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Doskonalenie podania wg prostego układu, zawodnicy doskonalą różne formy podań.

Wskazówki | Uwagi:

Trener egzekwuje precyzje wykonania elementów technicznych oraz poruszanie się zawodników od i do piłki, musicie zwracać uwagę na szczegóły i korygować. Zawodnicy muszą być cały czas pod grą.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Zadanie typu Pass&Movement. Zadanie możesz zastosować w fazie wstępnej treningu, po części rozgrzewkowej – chodzi o to, żeby podtrzymać to co zawodnicy wypracowali w rozgrzewce, ale już skoncentrowali się na pracy z piłką. Schemat podań taki jak na grafice i animacji.

Wskazówki | Uwagi:

Ćwiczenie możesz stosować już przy grupie Orlik. Co ważne? Zwracaj uwagę na szczegóły, które zachowają płynność ćwiczenia. Zawodnicy muszą pracować z piłką i bez piłki. Każde podanie musi być celne, przyjęcie piłki kierunkowe, jeśli masz starsze roczniki i lepsze technicznie to wymuszaj grę na jeden kontakt. Ruch do piłki jest obowiązkowy, po każdej piłce zwrotnej zawodnicy muszą wybiegać na pozycję. Możesz wprowadzić komunikację typu czas – plecy. Czas – zawodnik przyjmuje piłkę kierunkowo i zagrywa, plecy – zawodnik gra na jeden kontakt.

Shopping cart

0

No products in the cart.