fbpx

Bałagan na planecie.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′ – 15′.
  • Pole ćwiczenia: 20x20m
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Pachołki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzieleni na 2 grupy. Po złapaniu wszystkich kosmitów, kosmonauci sprawdzili jak wygląda porządek na planecie. Okazało się ze jest straszny nieporządek. Dlatego kapitan (trener) podzielił kosmonautów na dwie grupy i dał zadanie posprzątania planety. Kapitan wyznaczył grupom bazy gdzie zebrane rzeczy z planety muszą odnosić. Kapitan określa jakie rzeczy kosmonauci mają sprzątać. Wygrywa grupa, która będzie miała więcej przedmiotów w bazie.

Wskazówki i Uwagi

Trener określa sposób prowadzenia piłki. Staraj się jak najbardziej urozmaicić to ćwiczenie. Dlatego nie bój się, żeby zawodnicy prowadzili piłkę np. tylko lewą nogą, ręką, głową itd.

Punkty Coachingowe

Zawodnicy muszą prowadzić piłkę w różny sposób, szczególnie że ćwiczenie możesz zastosować u najmłodszych grup treningowych.

Zawodnicy muszą cały czas obserwować co się dzieje, więc zwracaj uwagę na postawę zawodnika – głowa do góry. Dzięki temu zawodnicy będą mogli szybko zareagować na zadania trenera.

Kiedy zawodnicy poruszają się swobodnie możesz dodać różne ćwiczenia ogólnorozwojowe lub zadania koordynacyjne.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping