fbpx

Gra hiszpańska 4v2 faza atakowania z momentem przejścia A-B.

Grafika ćwiczenia
Zeskanuj Kod QR i pobierz ćwiczenie na telefon!
Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 12'

Pole ćwiczenia: 20m x 20m (x2)

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki.

Cel zadania: Doskonalenie gry na utrzymanie z doskokiem w momencie przejścia A-B.

Faza atakowania + moment przejścia A-B.

Gra na utrzymanie.

Zmiana centrum gry.

Kontrola przestrzenia / Komunikacja.

Aktywny pressing w momencie przejścia A-B.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. W tym zadaniu chodzi o pracę zawodników w fazie atakowania i doskonaleniu momentu przejścia A-B. Zawodnicy w atakowaniu grają na utrzymanie w grze 4v2 – w przypadku straty piłki muszą jak najszybciej wyjść do aktywnego pressingu w celu odzyskania piłki. Drużyna, która odzyskała piłkę ma zadanie przegrać piłkę do swojego pola gry i następuje zamiana ról w fazach gry.

The players are positioned as in the graphics and animation. Including the task is about the players’ work in the attacking phase and improving the moment of A-B transition. The players in attacking play for maintenance in a 4v2 game – in case ball losses must go to the active as soon as possible pressing to recover the ball. The team that recovered the ball has the task of losing the ball to his field of play and there is a change of roles in the phases of the game.

Animacja ćwiczenia
Odtwórz wideo

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping