fbpx

Umiejętność utrzymania się przy piłce z akcentem zmiany centrum gry.

Witam Trenerze!

Dzisiaj mam dla Ciebie nowy konspekt z Programu Treningowego - Kwiecień 2022. Temat konspektu: Umiejętność utrzymania się przy piłce z akcentem zmiany centrum gry. Każdy konspekt jest szczegółowo opisany i jest ciągiem szkoleniowym w piłce 11 osobowej. Oznacza to, że możesz wykorzystać ten trening w grupie Trampkarza, ale także Seniora. Poniżesz znajdziesz szczegółowy opis konspektu razem ze wszystkimi działaniami Indywidualnymi, Grupowymi, Zespołowymi, a także główne punkty treningowe jakie zawodnicy powinni zrealizować w tej jednostce treningowej. Zapraszam również do sprawdzenia Nowego Programu Treningowego - Kwiecień 2022.

Mikrocykl Treningowy | Kwiecień 2022
Konspekt Treningowy
Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Umiejętność utrzymania się przy piłce z akcentem zmiany centrum gry QR
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. (1) wykonuje podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie. (2) zawodnik wybiega na pozycję, przyjmuje piłkę kierunkowo i zmienia centrum gry (3) do wybiegającego na pozycję partnera, którzy przyjmuje piłkę i przeprowadza ją na początek zadania.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Pole gry podzielone na 4 sektory (sektor 15mx15m). Celem zawodników w sektorze jest utrzymanie się przy piłce. Po wymianie 5 podań mają zadanie zmienić centrum gry do innego sektora. Po zmianie centrum gry do kolejnego sektora zawodnicy przechodzą za piłką (nie przechodzi zawodnik, który podawał piłkę). W momencie przejścia A-B zawodnicy aktywnie doskakują do piłki w celu odzyskania piłki, a w momencie przejścia B-A zawodnicy po przejęci piłki muszą jak najszybciej zmienić sektor gry.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zawodnicy w środku pola rywalizują w grze 4v4. Zadaniem jest utrzymanie się przy piłce. Po wymianie 5 podań zawodnicy muszą zmienić centrum gry, rozszerzając pole gry zagrywając do zawodników ustawionych na zewnątrz pola gry. Po zagraniu za zewnątrz zawodnicy w atakowaniu mogą kończyć zadanie strzałem na bramkę. Wskazówki: Zawodnicy na pozycji 7 i 11 mogą wbiegać w pole gry i zamykać akcje ofensywną. Uwaga: Zawodnicy w bronieniu po odbiorze piłki atakują na jedną z dwóch małych bramek.

Opis ćwiczenia:

Progresja poprzedniego ćwiczenia, dodajemy drugiego bramkarz + rywalizację 1v1 w bocznym sektorze boiska. Uwaga: Zasady z utrzymaniem się przy piłce i zasadach gry, takie same jak w poprzednim ćwiczeniu.

Opis ćwiczenia:

Według punktów treningowych z naciskiem na zmianę centrum gry w fazie atakowania + aktywny pressing w celu odzyskania piłki w momencie przejścia z atakowania do bronienia.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Konspekty dla ŻakaKonspekty według certyfikacji PZPN!