fbpx

Otwarcie gry z rotacją zawodników.

Grafika ćwiczenia
Zeskanuj Kod QR i pobierz ćwiczenie na telefon!
Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 12'

Pole ćwiczenia: Połowa boiska.

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Bramki.

Cel zadania: Doskonalenie otwarcia gry w strefie niskiej.

Faza atakowania + moment przejścia B-A.

Otwarcie gry.

Mobilność zawodników w środkowym sektorze boiska.

Kontrola i asekuracja przestrzeni.

Atak szybki w momencie przejścia B-A.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy w fazie atakowania. Zadaniem zawodników jest otwarcie gry przez rotację na pozycjach 2, 4 – 5, 3. Bramkarz otwiera grę zagraniem do bocznego sektora gry – do zawodnika, który przez rotację na pozycjach wybiega na pozycję. Zadaniem zawodnika 4 i 5 jest „zabranie” wymuszenie ruchu zawodnika na pozycji 7 i 11 i zrobienie przestrzeni do wybiegającego na pozycję zawodnika 2 i 3, który po przyjęciu piłki zagrywa piłkę piętro wyżej do wybiegających partnerów. Zawodnik 4 i 5 ma zadanie przy rotacji asekurować przestrzeń w przypadku straty piłki przez partnera. Rotacja musi być dynamiczna, żeby wymusiła ruch przeciwnika. W sytuacji kiedy zawodnik na pozycji 7 i 11 nie wykona ruchu i nie zrobi przestrzeni zawodnikowi na pozycji 2 i 3. Bramkarz wykonuje podanie do zawodnika 4 lub 5, który po przyjęciu piłki zagrywa piłkę do bocznego sektora boiska, a w takiej sytuacji zawodnik 2 i 3 „zabierają” ze sobą zawodników 7 i 11.

Players in the attacking phase. The players’ task is to open the game by spinning in positions 2, 4 – 5, 3. The goalkeeper opens the game with a move to the side sector of the game – to the player who by rotation in positions runs out to position. The task of players 4 and 5 is to “take” the movement of the player in positions 7 and 11 and make space for players 2 and 3 running for the position, who after receiving the ball plays the ball one floor higher to the running partners. Players 4 and 5 have the task of securing the space during rotation in the event of a partner losing the ball. The rotation must be dynamic to force the opponent to move. In a situation where the player in positions 7 and 11 does not make a move and does not give room to the player in positions 2 and 3. The goalkeeper passes to player 4 or 5, who, after receiving the ball, plays the ball to the side sector of the court, in which case players 2 and 3 They “take” players 7 and 11 with them.

Animacja ćwiczenia
Odtwórz wideo
Baza ćwiczeń

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping