fbpx

Gra na utrzymanie 7v7 z grą w boczne sektory.

Grafika ćwiczenia
Zeskanuj Kod QR i pobierz ćwiczenie na telefon!
Gra na utrzymanie 7v7 z grą w boczne sektory Dropbox
Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 20'

Pole ćwiczenia: Połowa boiska.

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Bramki.

Cel zadania: Doskonalenie bronienia w niskiej strefie boiska (+ moment przejścia z bronienia do atakowania)

Faza bronienia + moment przejścia B-A.

Aktywny pressing.

Skok pressingowy w celu odebrania piłki.

Krycie indywidualne 1v1.

Rozszerzenie i zmiana centrum gry (moment przejścia B-A).

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zadanie w fazie bronienia gdzie celem jest doskonalenie bronienia w niskiej strefie boiska (+ moment przejścia z bronienia do atakowania). Zawodnicy w fazie bronienia ustawieni w strefie niskiej. Zadaniem jest odebranie piłki zawodnikom atakującym. Zawodnicy w niskiej strefie boiska kryją indywidualnie w strukturze 1v1. Po odebraniu piłki następuję natychmiastowo moment przejścia z bronienia do atakowania i rozszerzenie pola gry do wybiegających zawodników w boczne sektory boiska. Zawodnicy w atakowaniu nie mają ograniczonych kontaktów z piłką.

A task in the defending phase where the goal is to improve the defense in the low zone of the pitch (+ the moment of switching from defending to attacking). Players in the defending phase standing in the low zone. The task is to take the ball from the attacking players. Players in the low zone of the pitch hide individually in a 1v1 structure. After picking up the ball, there is an immediate transition from defending to attacking and the field of play is extended to the players running out into the side sectors of the pitch. The players in attacking have no limited contact with the ball.

Animacja ćwiczenia
Odtwórz wideo
Baza ćwiczeń

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping