fbpx

Technika podania – współpraca w 4 grupach.

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: 25m x 25m

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki.

Gra na utrzymanie - Technika podania.

Gra na utrzymanie.

Budowa trójkątów.

Ruch od i do piłki / Wybiegnięcie na pozycję.

Kontrola przestrzeni.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

To już ostatnie ćwiczenie w tym roku, dlatego dzisiaj trochę luźniej. Mam dla Was ćwiczenie w formie ścisłej, które można wykorzystać w części wstępnej treningu, żeby jeszcze bardziej dogrzać i przygotować zawodników do dalszych zadań. Zawodnicy ustawieni w 4 grupach. Grają na utrzymanie w wyznaczonym polu gry i wykonują schemat podań taki jak widzisz na grafice i animacji. 

Wskazówki i Uwagi

Nie wszyscy lubią zadania w formie ścisłej, ja ogólnie sam nie jestem ich fanem, jednak czasami w taki sposób bodźcuje swoich zawodników przed częścią główną treningu. Takie zadanie zastosowałem w treningu gdzie mieliśmy współpracę zawodników w określonym sektorze i strefie boiska, żeby już przyzwyczajać ich do współpracy oraz do pracy z piłką. Co ważne, to musicie cały czas w tym ćwiczeniu zwracać uwagę na punkty treningowe. Ja tutaj skupiłem się na 4 punktach, które widzicie wyżej. Oczywiście to ja chciałem wyciągnąć to z treningu Ty możesz pracować nad innymi elementami. Najważniejsze to intensywność oraz wypracowanie i wyegzekwowanie punktów treningowych.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping