fbpx

Rozgrzewka z techniką prowadzenia (podania) piłki.

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: 15m x 15m

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki.

Rozgrzewka.

Technika prowadzenia / Podania piłki.

Dynamiczna rozgrzewka.

Komunikacja.

Ruch od i do piłki.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzielni na cztery grupy. Każda grupa zajmuje miejsce na narożniku pola gry. Zadanie wykonywanie jest w 2 wariantach. Wariant I: Rozpoczyna zawodnik z piłką, który prowadzi piłkę do partnera. Zostawia piłkę partnerowi i rozpoczyna dynamiczną rozgrzewkę w środku pola gry. Wariant II: Zawodnicy już lekko weszli w tryb “praca” dlatego możemy zamienić prowadzenie piłki na podania. Zawodnik z piłką podaję piłkę do partnera, a po podaniu wykonuje dynamiczną rozgrzewkę w środku pola gry.

Wskazówki i Uwagi

Dwa warianty ćwiczenia są prowadzone podczas jednej rozgrzewki. Drugi wariant po prostu wprowadzamy jak zawodnicy będą już rozgrzani i dzięki temu możemy wprowadzić podania. Ćwiczenia do rozgrzewki dynamicznej wprowadza Trener w młodszych grupach, a w grupach starszych możemy zostawić dowolność w wykonywaniu i doboru ćwiczeń. Jeśli chcemy zwiększyć intensywność możemy wprowadzić dodatkową piłkę, maksymalnie to ćwiczenie może być prowadzone na 4 piłki. Zwracaj uwagę na poprawne wykonywanie punktów treningowych w tym ćwiczeniu.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping