fbpx

Gra w obronie – zasada 5 sekund

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′ – 15′.
  • Pole ćwiczenia: 15x15m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy w obronie wykonują podanie do napastnika, który ustawiony jest w centrum pola gry. Gdy tylko piłka zostanie wprowadzona i przyjęta przez zawodnika ofensywnego, czterej obrońcy wychodzą do aktywnego pressingu na piłkę, próbując ją odzyskać. W przypadku, gdy obrońcy zdobędą piłkę muszą ją wyprowadzić z pola gry, w ten sposób zdobywają punkt.

Ofensywny gracz może zdobyć punkt, podając piłkę jednemu ze swoich partnerów z drużyny, który ustawiony jest na zewnątrz. Wgrywa drużyna, która pierwsza drużyna zdobędzie, pięć punktów.

Wskazówki i Uwagi

Gra w obronie – zasada 5 sekund to doskonałe ćwiczenie, które pomaga zawodnikom pracować nad agresywnym podskokiem do zawodnika w ataku, aby spróbować odzyskać piłkę. To ćwiczenie zostało zainspirowane zasadą 5 sekund Barcelony. Kiedy drużyna traci piłkę i jest w fazie przejścia, to dwóch lub trzech najbliższych graczy wywiera natychmiastowy pressing przez pięć sekund, ponieważ wtedy przeciwnik jest najbardziej narażony na jej utratę ze względu na brak organizacji. Jeśli drużyna nie może jej odzyskać w ciągu pięciu sekund, odpada i wraca do ustawienia w obronie. To ćwiczenie uczy graczy agresywnej obrony i zamykania wolnych przestrzeni, aby odcinać zawodnika z piłką. Zwróć uwagę, że gracze wspólnie atakują piłkę i komunikują się, aby wyeliminować opcje podania atakujących.

Punkty Coachingowe

Aktywny pressing.

Odcinanie lini podania.

Kontrola przestrzeni.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping