fbpx

Rozgrzewka w 4 grupach + technika podania

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 20x20m duże pole – 10x10m małe pole.
  • Sprzęt: Piłki, Stożki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy podzieleni na 4 grupy, każda grupa ustawiona jest w narożniku. Zadanie polega na wymianie podań po linii prostej, a ćwiczenie ogólnorozwojowe do środkowych stożków, które tworzą wewnętrzny kwdrat.
Wskazówki i Uwagi

Rozgrzewka po kwadracie z techniką podania to łatwa rozgrzewka z graczami ustawionymi w narożnikach pola gry. Może to być używana jako dynamiczna rozgrzewka (bez piłek), rozgrzewka z technika podania (z piłkami). Ustaw kwadrat zewnętrzny 20x20m oraz mniejszy 10x10m wewnętrzny. Zacznij od wolniejszych i łatwiejszych zadań dynamicznych na początku, a następnie stopniowo zwiększaj tempo, aby stopniowo się rozgrzewać i przygotowywać do części głównej zajęć. Trener określa ćwiczenia ogólnorozwojowe lub jeśli prowadzisz starszą grupę to mogą sami dobierać ćwiczenia.

Punkty Coachingowe

Rozgzewka.

Technika podania.

Koordynacja.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping