fbpx

Gra zadaniowa Br+6v6+BR – zawężenie pola gry.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′ – 15′.
  • Pole ćwiczenia: Połowa boiska.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Bramki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły – boisko dzielimy na dwie połowy. Jest to gra zadaniowa Br+6v6+Br – gra normalna, meczowa. Gdzie zadaniem drużyny w obronie jest zawężenie pola gry w taki sposób, żeby wszyscy zawodnicy z drużyny byli na połowie przeciwnika. 

Wskazówki i Uwagi

W tym zadaniu jesteśmy w fazie bronienia, więc coachingujemy tylko zawodników w obronie. Jednak zawodnicy w ofensywie mają zadanie wyjść z pressingu i zakończyć akcję. Zwodnicy w bronieniu grają wysoko ich zadaniem jest natychmiastowy pressing po rozpoczęciu zadania. Zwracaj uwagę, żeby to nie był pressing typu husaria wszyscy do piłki tylko wyznacz miejsca zawodnikom w które muszą wbiegać, żeby pozamykać strefy. Ogólnie pilnuj i wymagaj punktów coachingowych dla efektywnego wykonania ćwiczenia.

Punkty Coachingowe

Zawężenie pola gry.

Aktywny pressing.

Wysoka obrona.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping