fbpx

Gra 1v1 z przeciwnikiem z boku

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 20x40m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Tyczki (małe bramki), Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny (niebieski i biały) Zawodnik niebieski po krótkim prowadzeniu piłki oddaje strzał przed wyznaczoną strefą. Po oddanym strzale staje się obrońcą i wchodzi w rywalizację 1v1. Zawodnik biały zaczyna atakować po oddanym strzale.

Wskazówki i Uwagi

Krótkie prowadzenie w różnych formach, szczególnie jeśli prowadzisz młodsze roczniki to możesz zmieniać np. tylko prawa noga / lewa noga, podeszwa itd. Ty ustalasz formę. Zwracaj uwagę, żeby zawodnik z piłką atakował z boku. Jeśli obrońca odzyska piłkę, mamy fazę przejścia i zawodnik musi atakować na jedną z małych bramek. Jako Trenerzy powinniśmy zwracać dużą uwagę do faz przejścia, bo właśnie w momentach przejścia wpada najwięcej bramek. Przeciwnik po stracie piłki nie jest zorganizowany w obronie i taką sytuację można wykorzystać w budowie szybkiego ataku.

Punkty Coachingowe

Najważniejszy punkt coachingowy w tym ćwiczeniu. Gramy w wysokiej obronie i wykonujemy aktywny pressing na zawodników drużyny atakującej, jesteśmy w tym elemencie agresywni piłkarsko. Jednak nie możemy zapominać o zabezpieczeniu stref i zawężaniu pola gry, które da nam asekurację i nie rozciągnie naszych formacji. Musisz na to bardzo mocno zwracać uwagę, nawet kosztem przerywania ćwiczenia. Nie bój się tego robić, musisz być aktywny i cały czas korygować błędy, bo w meczu już nie będziesz miał na to tyle szansy.

Zachęcaj zawodników do gry 1v1, pierwsza piłka musi być z dystansu, natomiast kolejna faza musi być to gra 1v1.

Odzyskaliśmy piłkę, jesteśmy w momencie przejścia z bronienia i do atakowania – ta faza trwa dosłownie chwile i w tej krótkiej chwili chcemy jak najszybciej wydostać się ze strefy konfliktu, uciec szeroko i dlatego zawsze broniąc musimy myśleć o ataku, musimy dać naszym zawodnikom informację co mają zrobić w takiej sytuacji. Ja tutaj chcę żeby aktywna była zasada pięści zamkniętej i otwartej.

Tak jak piałem najwięcej bramek wpada w momentach przejścia, dlatego organizuj swoją drużynę w tej fazie. Zawodnik musi znać swoje zadania w takich momentach.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping