fbpx

Rozgrzewka z akcentem rywalizacji 1v1

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 15x15m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Małe bramki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. Wykonuje podanie po linii prostej i za piłką wykonuje ćwiczenia ogólnorozwojowe. Następny zawodnik przyjmuje piłkę kierunkowo i po krótkim prowadzeniu piłki wchodzi w rywalizację 1v1 i kończy zadanie strzałem na bramkę.

Wskazówki i Uwagi

Nie ma to być rywalizacja 1v1 z kontaktem, musi to być akcent wykonania zwodu i zakończenie zadania strzałem. Przyjęcie piłki musi być kierunkowe, przygotowujące zawodnika do gry 1v1. Ćwiczenia ogólnorozwojowe określa trener i jest aktywny podczas rozgrzewki. Zamiana miejsc według wskazówek zegara.

Punkty Coachingowe

Skupiajmy się na tym elemencie, ta konkretna rozgrzewka przygotowuje nas do rywalizacji 1v1 w dalszym treningu, dlatego dla mnie w tym ćwiczeniu przyjęcie kierunkowe ma duże znaczenie, ponieważ chcę, żeby przygotowywało mojego zawodnika do rywalizacji 1v1.

Zawodnik wchodzi w rywalizację 1v1, ale nie chcę żeby to była rywalizacja kontaktowa, bardziej adaptacyjna, poprawiająca czucie piłki, dlatego zwracaj uwagę na zwody i wyjście z rywalizacji.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping