fbpx

Gra 1v1 z szybkością reakcji.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 15x15m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Małe bramki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zawodnicy startują na znak trenera, który wskazuje kolor stożka, który zawodnicy muszą dotknąć po dotknięciu, trener zagrywa piłkę do zawodnika, który pierwszy dotknął stożek po tym mamy rywalizację 1v1. Zamiast jeden bramki możemy dodać dwie małe lub dużą z bramkarzem.

Wskazówki i Uwagi

Kolor stożka pokazujesz w połowie drogi biegu zawodnika. Zawodnicy ruszają zawsze na sygnał trenera. Wygrywa drużyna, która zdobędzie najwięcej bramek. Gra toczy się na 1 małą bramkę, ewentualnie możesz wprowadzić, że zawodnik po odbiorze piłki musi wyprowadzić piłkę z pola gry lub podać do Trenera. W takiej sytuacji musisz liczyć osobno odbiory i bramki. A to znaczy, że coachingujesz dwa elementy grę 1v1 w bronieniu oraz 1v1 w atakowaniu.

Punkty Coachingowe

Zawodnik z piłką nie może unikać rywalizacji 1v1. Chcemy, żeby odważnie pracował w dryblingu. Zachęcaj zawodnika do jak największej ilości prób w rywalizacji 1v1.

Zwracaj uwagę zawodnikom w obronie na pracę bez piłki, na moment kiedy mogą przejąć piłkę, koryguj jeśli zawodnik nie wejdzie w kontakt w grze 1v1.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping