fbpx

Rozgrzewka z koordynacją.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia: 15 minut.
  • Pole ćwiczenia: 20x20m – odległości od stożków 15m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Zadanie rozpoczynają zawodnicy z piłką. Wykonuje podanie do partnera po przeciwnej stronie i wykonuje ćwiczenie ogólnorozwojowe po przekątnej (lub linii prostej). Zawodnik przyjmuje piłkę i odgrywa wstecznie – po podaniu wykonuje ćwiczenia koordynacyjne na drabince i płotkach. Po wyjściu z koordynacji otrzymuje podanie górne, które odgrywa i zajmuje miejsce podającego, a podający przechodzi na początek ćwiczenia.
Wskazówki i Uwagi

Zwracaj uwagę na szczegóły, każda rozgrzewka działa na zasadzie od szczegółu do ogółu. Ćwiczenia koordynacyjne i ogólnorozwojowe w młodszych grupach określa Trener, a w grupach starszych dobór ćwiczeń możesz zostawić zawodnikom. Zmieniaj zawodnikom zadania techniczne gdzie narzucają piłkę do partnera – niech to będzie np. podanie prostym podbicie, wew. cz. stopy, głowa, ewentualnie elementy łączone np. przyjęcie klatką piersiową i odegranie. 

Punkty Coachingowe

Element, który trenujemy podczas każdego treningu, w tej sytuacji mamy formę wyizolowaną we współpracy dwójkowej. Zwracaj uwagę na szczegóły.

Ćwiczenia koordynacyjne i ogólnorozwojowe w młodszych grupach określa Trener, a w grupach starszych dobór ćwiczeń możesz zostawić zawodnikom. Jednak zwracaj uwagę na poprawność wykonania – nie bój się przerywać i poprawiać wykonanie.

Rozgrzewka - moim zdaniem, najważniejszy element w treningu, to tutaj przygotowujesz zawodników do pracy w dalszej części treningu. Znam sytuacje, gdzie zawodnik nieprzygotowany do treningu, kończył go wcześniej, bo rozgrzewka nie przygotowała go do wysiłku, dlatego przykładaj duże znaczenie do tej części treningu. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping