fbpx

Mała gra 1v1 z przeciwnikiem z tyłu.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 3′ praca – 1′ odpoczynek | 3 powtórzenia.
  • Pole ćwiczenia: 10-15m / 10-15m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny (niebieski i biały). Zawodnik niebieski wykonuje ruch do partnera z piłką. Otrzymuje podanie, jego zadaniem jest zabezpieczenie piłki w grze 1v1 tyłem do przeciwnika i odwrócenie się z przeciwnikiem na plecach, następnie wykonanie podania do partnera z drużyny, który jest bez piłki. Dalej ta sama sytuacja, tylko zawodnik biały jest w ataku. Po określonym czasie gry – zamiana zawodników.

Wskazówki i Uwagi

Zawodnicy pracują na małym polu, chcemy uzyskać intensywność i dać możliwość jak największej okazji do rywalizacji 1v1 tyłem do przeciwnika. W początkowej fazie ćwiczenia, zawodnik w obronie nie musi być mocno agresywny, wystarczy, że będzie delikatnie pressować – z dalszym przebiegu ćwiczenia możemy wprowadzić mocniejszą rywalizację. Co też ważne – w tym ćwiczeniu powinniśmy coachingować tylko grę w ataku – to jest dla nas punkt nadrzędny.

Punkty Coachingowe

Najważniejszy punkt coachingowy w tym ćwiczeniu. Zawodnik z piłką musi swoim ciałem zabezpieczyć piłkę i kontrolować przeciwnika.

Zwracaj uwagę, że po zabezpieczeniu piłki i kontroli przeciwnika, drugim coachingowanym elementem jest odwrócenie się z przeciwnikiem na plecach. Zawodnik musi podjąć próbę rywalizacji 1v1.

Zawodnik z piłką kontroluje przestrzeń, szuka najlepszej możliwej okazji do wykonania dwóch punktów coachingowych i szuka możliwości współpracy z zawodnikami ustwionymi na zewnątrz pola gry.

Niektórzy uważają, że umiejętność gry tyłem do przeciwnika zawodnik ma albo nie, że jest to naturalne. Chyba nic bardziej mylnego, każdy element musimy wypracować, unikajmy schematów, ale uzbrajajmy naszych zawodników w podstawowe elementy gry, a później po prostu je doskonalmy. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping